Календар

«Гуцульський триптих»

«Гуцульський триптих». Дата

29 Листопада 2024

«Гуцульський триптих». Час

19:00

«Гуцульський триптих». Місце

Київ Національна філармонія України

“ПРИСТРАСТІ ЗА ПАРАДЖАНОВИМ”
Таку назву має концерт Симфонічного оркестру Національної філармонії України, який відбудеться під диригуванням Міхеїла Менабде (Грузія-Австрія). До 100-річчя з народження видатного кінорежисера Сергія Параджанова прозвучить особлива програма, дуже запальна і дуже щира, як і сам Параджанов. Почнеться концерт сюїтою «Гуцульський триптих» для симфонічного оркестру Мирослава Скорика.

 

Добре відомо, що перший гучний успіх молодому львівському композиторові принесла робота над музикою для кінофільму Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”. Фільм, заснований на однойменній повісті Михайла Коцюбинського, вийшов на екрани 1965 року. Він не лише здобув світове визнання, а й став важливою подією для української культурної спільноти. Безсумнівно, одним з чинників успіху “Тіней забутих предків” була музика Скорика. Завдяки вдалому поєднанню етнічних мотивів та сучасної музичної мови, Мирослав Скорик зумів створити саундтрек, який став не просто фоновим супроводом, а повноцінним учасником дії, що формував емоційний світ героїв і середовище, в якому вони жили.

 

Пізніше на основі музичних тем з  кінофільму Мирослав Скорик створив окрему музичну сюїту для симфонічного оркестру – «Гуцульський триптих».  Три частини циклу повʼязані з сюжетною канвою фільму Параджанова та мають відповідні назви: “Дитинство”, “Іван і Марічка” та “Смерть Івана”. У кожному з цих музичних епізодів Мирослав Скорик демонструє різні аспекти життя гуцулів. Це невгамовна енергія, яка втілилась у першій пʼєсі, ліричне терпке споглядання, що пронизує другу частину циклу, і філософська трагедійність третьої частини циклу. 

 

«Гуцульський триптих»

Корисні посилання