Біографія

Біографія

МИРОСЛАВ СКОРИК — то цілий Всесвіт, що охоплює світи Біблійний і філософський, світ класики й авангарду, краси карпатських мелодій і джазових ритмів, світ музиканта і дослідника, вчителя і артиста, світ сучасного соціуму і життєвих захоплень.

Мирослав Скорик є нащадком найдавнішого галицького роду, який дав світові найкращих представників мистецької, наукової, духовної інтелігенції, а серед них — і легендарну Соломію Крушельницьку. Природа наділила його багатьма талантами, але головний із них — озвучувати свій Всесвіт мовою музики.Цей дар він скромно називає професією створювати мелодії.

Музика Мирослава Скорика зачаровує сердечністю і мелодичним звучанням, ніжністю і драматизмом, вона єднає всіх — і музикантів-професіоналів, і скромних аматорів. Найширша гама образів — від найтоншої лірики, іронічних і зухвало веселих сплесків до трагічних і скорботних почуттів — звернена до глибин людської душі. «Карпатський концерт», «Гуцульський триптих», квартети, партити, «24 каприси Паганіні» із захопленням слухають на різних континентах, а його знаменита «Мелодія» зворушує серця мільйонів людей.

Ось уже понад півстоліття українська культура найтісніше пов’язана з ім’ям Мирослава Скорика. В мистецтві 1960-х років новаторське мислення і творчі пошуки вивели його творчість на музичне перехрестя, де академічні форми, класичні жанри, автентичні традиції перетиналися з модерними засобами, естрадною музикою, стилістикою джазу.

Справжнім відкриттям стала музика Мирослава Скорика до геніального фільму «Тіні забутих предків». Саме йому, 25-річному на той час композитору, Сергій Параджанов довірив озвучити своє міфо-поетичне кінополотно.

Симфонічні, оперні й балетні твори, десять скрипкових, три фортепіанних, два віолончельних,гобойний та альтовий концерти Мирослава Скорика виконують провідні оркестри і солісти України та багатьох країн світу. Яскраві мелодії, поетичність і філософська глибина його скрипкових концертів надихнули відомого майстра модерної хореографії Раду Поклітару на створення балету «Перехрестя», який став справжнім явищем сучасного мистецтва України.

Уся творчість Мирослава Скорика — від біблійної опери «Мойсей», сакральних і молитовних композицій, озвучених образів національної літератури до відроджених ним скарбів вітчизняної музики та естрадних солоспівів, джазових імпровізацій і світлої наївності музики для дітей — несе високу Духовність i Красу Світу.

Завантажити
офіційну біографію