Календар

«Духовний концерт» і «Три псалми Давида» 

«Духовний концерт» і «Три псалми Давида» у Софії Київській. Дата

28 Січня 2024

«Духовний концерт» і «Три псалми Давида» у Софії Київській. Час

17:00

«Духовний концерт» і «Три псалми Давида» у Софії Київській. Місце

Київ Софійський собор

28 січня 2024 року у сакральному центрі України –  Софійському соборі у Києві – звучатимуть духовні твори Мирослава Скорика. Цей концерт стане особливою подією для поціновувачів духовної музики і творчості композитора. Знаменитий Камерний хор «Київ», під керівництвом визнаного українського диригента Миколи Гобдича, запрошує шанувальників на виступ у «Софії Київській» – величному храмі з тисячолітньою історією.

В програмі концерту –  два твори Мирослава Скорика: «Духовний концерт», написаний  1998 року, та «Три псалми Давида» – твір 2003 року. Це музика, яка вражає і своєю музичною вишуканістю, і глибоким духовним змістом.

Про задум концерту розповідає автор ідеї диригент Микола Гобдич: “Готуючи програму до 85-річчя М.Скорика ми вирішили здійснити заповітне бажання композитора, який на святкуванні свого 80-річчя у Польщі хотів почути свій Концерт. «Духовний концерт» – це Реквієм, або Парастас, як говорив автор. Форма концерту давала композитору свободу у побудові драматургії, використовуючи при цьому усі канонічні тексти. Псалми були написані спеціально для хор-фесту «Золотоверхий Київ», де вперше прозвучала його знаменита «Мелодія» у перекладі для хору a cappella. Пізніше автор відзначив, що Мелодія у виконанні голосів звучить зовсім по-іншому, значно проникливіше.”

Організатором концерту є «DOM Майстер Клас», що сприяє розвитку мистецтва в Україні. Ця подія стане важливим культурним внеском і нагадає про велич і багатство української музичної традиції.

Деталі за посиланням: https://dommk.org

«Духовний концерт» і «Три псалми Давида» у Софії Київській

Корисні посилання